Polityka alkoholowa w pracy w świetle zmian z 2023r.

Rok 2023 przyniósł istotne zmiany w polityce alkoholowej w pracy. Nowe przepisy definiują przede wszystkim formy kontroli trzeźwości pracowników, które oddane zostały do dyspozycji pracodawców. Czy pracownik może przebywać w zakładzie pracy pod wpływem alkoholu? Co zrobić, gdy podejrzewamy, że zażywał on narkotyki lub inne niedozwolone substancje i w jaki sposób można sprawdzić jego rzeczywisty…
Czytaj dalej

Jak zodbyć uprawnienia na wózki podnośnikowe, widłowe?

Utrata ważności uprawnień na wózki widłowe – czy uprawnienia mogą być bezterminowe?

Uprawnienia na wózki widłowe wydawane są przez Urząd Dozoru Technicznego. Osoby, które je posiadają, mogą korzystać z tego rodzaju urządzeń transportu bliskiego w dowolnym miejscu pracy, znajdującym się na terenie naszego kraju. Wiele osób chciałoby jednak wiedzieć, czy takie uprawnienia są bezterminowe, zwłaszcza że zaledwie kilka lat temu nowe przepisy całkowicie zrewolucjonizowały pracę operatorów. Podpowiadamy…
Czytaj dalej

Szkolenia BHP w stanie zagrożenia epidemiologicznego

Odwołanie stanu pandemii a zmiany w szkoleniach BHP

Stan epidemii w Polsce związany z chorobą COVID-19 został odwołany po dwóch lata, a dokładniej 16 maja 2022 roku. Nie oznacza to jednak, że anulowano wszelkie nakazy, jakie nałożono na nas w trakcie epidemii. W rzeczywistości zostały one przedłużone do czerwca 2023 roku. Co, jednak stanie się po tym czasie? Czy nakazy zostaną zniesione? Jakie…
Czytaj dalej

Szkolenia okresowe BHP

Ładowarki teleskopowe – Jakie uprawnienia musi mieć operator w świetle prawa?

Ładowarki teleskopowe, nazywane również WNO (wielozadaniowe nośniki osprzętu) to sprzęt niezwykle popularny, zarówno w budownictwie, jak i w rolnictwie. Z dniem 10.08.2018 r. nastąpiła znacząca zmiana w ich technicznym nazewnictwie, od tego czasu bowiem pojazd ten nazywany jest wózkiem jezdniowym podnośnikowym z mechanicznym napędem podnoszenia ze zmiennym wysięgiem. Tym samym zmieniły się przepisy dotyczące obsługi…
Czytaj dalej

Szkolenie wstępne BHP

Prace szczególnie niebezpieczne, czyli jakie?

Zawód pracownika budowlanego to bardzo ogólna nazwa określająca osoby wykonujące prace tynkarskie, murarskie, betoniarskie, brukarskie, zbrojarskie, a także montażowe i rozbiórkowe. Pracownicy tacy w zakresie swoich codziennych obowiązków mogą spotykać się z pracami szczególnie niebezpiecznymi, których wykonywanie wiąże się z odpowiednim poziomem wiedzy oraz przeszkoleniem i znajomością zasad postępowania oraz BHP. Jakie dokładnie są to…
Czytaj dalej

Obsluga suwnicy - kurs na operatora suwnicy

Jak wygląda kurs na operatora suwnic?

Branża budowlana oraz przemysłowa to obecnie jedne z tych miejsc pracy, gdzie nieustannie potrzeba jest nowych, wykwalifikowanych pracowników. Coraz większa liczba inwestycji i brak fachowców stwarza ogromne możliwości znalezienie zatrudnienia dla osób, które chcą pracować i nie boją się nowych wyzwań. Jednym z zawodów, w obrębie, którego odczuwany jest szczególny brak na polskim rynku pracy…
Czytaj dalej

Obowiązki wprowadzającego produkty w opakowaniach, czyli o BDO i projekcie ustawy ROP

Prowadząc sklep internetowy, zakład produkcyjny a nawet restaurację z daniami na wynos na pewno dostarczasz swoje towary zapakowane w jeden z wybranych sposobów. Może to być karton, koperta czy szczelne owinięcie produktów folia stretch. W takim przypadku stajesz się przedsiębiorcą wprowadzających produkty w opakowaniach. Dowiedz się jakie są Twoje obowiązki wynikające z tego tytułu, o…
Czytaj dalej

bhp Biłgoraj - Usługi BHP Mateusz Błazik: Szkolenia, kursy na wózki widłowe

Nowe wytyczne przeprowadzania egzaminu praktycznego UDT

Od 15 kwietnia 2021 roku weszły w życie istotne zmiany dotyczące części praktycznej egzaminu UDT na wózki jezdniowe. Mają one za zadanie ujednolicić postępowanie oraz usystematyzować zagadnienia określonych w szczegółowej tematyce egzaminacyjnej. Część teoretyczna egzaminu pozostaje przy tym bez zmian. Przeczytaj poniższy tekst, by dowiedzieć się, jak obecnie wygląda egzamin praktyczny UDT na wózki.

Urządzenia UTB

Wypadki na urządzeniach UTB

Okres wakacyjny to czas wzmożonej pracy drogowej i budowlanej, co przekłada się na zwiększenie liczby urządzeń transportu bliskiego (UTB) będących w stałym użytku. Lato to również czas, kiedy dochodzi do największej liczby wypadków na urządzeniach UTB. Dzieje się tak z uwagi na fakt, iż okres ten dla wielu pracowników jest czasem pewnego luzu, który może…
Czytaj dalej

Podest ruchomy, używany podczas kursu na podesty ruchome przejezdne w Biłgoraju

Podesty ruchome przejezdne – szkolenia w Biłgoraju

Od września w naszej ofercie pojawiły się szkolenia na podesty ruchome przejezdne, zakończone egzaminem przed UDT. Podczas kursów zyskasz wiedzę teoretyczną z zakresu obsługi podestu, jego budowy, zasad bezpiecznego użytkowania oraz działań w przypadku awarii lub wypadku. Sprawdź ofertę